Модернізація електрообладнання крокуючого ескаватора

Изображение: 

Опис проекту:

Система плавного розгону синхронного двигуна головного групи ГД екскаватора крокуючого забезпечує оперативний контроль розгону синхронного двигуна СД. В яковсті розгінного двигуна використовується генератор обертання ГВ у руховому режимі.

Система включає в себе:

1) пристрій плавного розгону генератора обертання екскаватора крокуючого УПР2;

  • шафа управління АА1,
  • пости керування АА1.1, АА1.2,
  • датчик швидкості обертання ДО;

2) пристрій стабілізації струму УСТ

  • шафа управління АА2,
  • трансформатор силовий трифазний TV1;

3) пристрій стабілізації напруги УСН

  • шафа управління АА3,
  • трансформатор силовий трифазний TV2.

 

 

УПР2 призначений для автоматизованого управління розгоном і оперативного контролю розгону генератора обертання ГВ екскаватора крокуючого.

В процесі роботи пристрою передбачено 2 режими:

- автоматичний;

- ручний.

Автоматичний режим роботи призначений для здійснення операції розгону генератора обертання за допомогою модуля силового під керуванням ПЛК. Управління послідовністю операцій, а також контроль їх виконання здійснюється ПЛК автоматично за заздалегідь визначеним алгоритмом згідно з установленими параметрами.

Ручний режим роботи призначений для здійснення операції пуску синхронного двигуна вручну згідно з раніше діючою релейного схеми, виключаючи вплив ПЛК.

Шафа управління АА1 призначена для керування обладнанням екскаватора, задіяного в момент розгону генератора обертання.

Основним завданням ПЛК є збір інформації від підключеного до шафи АА1 обладнання, на підставі чого в контролері формуються відповідні команди управління обладнанням. В системі застосовується ПЛК серії СР1L компанії Omron. При цьому на програмованому терміналі виводиться інформація в буквеному і цифровому вигляді про стан роботи УПР2. Завдання параметрів роботи УПР2 здійснюється за допомогою терміналу. В системі застосовується термінал серії NT11S компанії Omron.

Кнопкові пости призначені для формування команд управління УПР, а також індикації основних станів роботи УПР.

Дані датчика швидкості обертання, підключеного до ПЛК, беруть участь в алгоритмі прийняття рішення ПЛК про стан генератора двигуна.

Керований тиристорний випрямляч призначений для формування в навантаженні стабілізованого струму з обмеженням по напрузі, або стабілізованої напруги з обмеженням по струму. Вибір режиму роботи здійснюється налаштуванням плати XW4PUO05.

УСТ призначений для вироблення і стабілізації струму обмотки збудження синхронного двигуна СД і стабілізації струму обмотки збудження синхронного двигуна головною групи ГД екскаватора крокуючого.

Основою УСТ є керований тиристорний випрямляч. Силова напругу від існуючої шафи управління А5 подається на понижуючий трансформатор TV1. Змінна напруга 48В з трансформатора випрямляється і стабілізується керованим тиристорним випрямлячем і подається на навантаження.

Тиристорний модуль, спільно з резистором, утворює захисну ланцюг, шунтуючі напругу, що виникає на вихідних клемах пристрою при розгоні синхронного двигуна до подачі струму в обмотку збудження.

 

УСН призначений для вироблення і стабілізації напруги бортової мережі (110В постійного струму) екскаватора крокуючого.

Основою УСН є керований тиристорний випрямляч. Силова напругу від існуючої шафа управління А5 подається на понижуючий трансформатор ТV2. Змінна напруга 130В з трансформатора випрямляється і стабілізується керованим тиристорним випрямлячем і подається на навантаження.