Автоматизована система контролю гранульованого складу сирих окатишів

Изображение: 

Опис проекту:

Автоматизована система контролю гранульованого складу сирих окатишів призначена для безперервного цілодобового вимірювання гранульованого складу сирих окатишів в автоматичному режимі на підставі технології машинного зору; автоматичної діагностика роботи обладнання, що входить до складу системи контролю; аналіз отриманих даних, архівування та можливість експорту зібраної інформації. 

Cистема контролю гранульованого складу сирих окатишів складається з двох ієрархічних рівнів.

До нижнього рівня відноситься наступне обладнання: 16 LED освітлювачів, 4 цифрових камер в захисному корпусі. Дане обладнання розташовується безпосередньо над гранулятором і призначене для отримання візуальної інформації про розміри окатишів.

До середнього рівня відноситься контролери технічного зору Xpectia, встановлені в шафах, розташованих безпосередньо біля первинних датчиків, що дозволяє мінімізувати перешкоди і спотворення інформації. Для налагодження і технічного обслуговування АСКГСО, необхідна можливість контролю і настройки обладнання нижнього рівня. Така конфігурація дозволяє вести і візуальне спостереження і одночасно контролювати одержувані дані.

Також до середнього рівня відноситься програмований логічний контролер серії CJ2M OMRON, який керує роботою всього вимірювального комплексу. До переваг цього контролера відносяться високу швидкодію, розширений математичний апарат, модульність та малі габаритні розміри.

 

Опис роботи системи вимірювання

За командою контролера CJ2M система технічного зору Xpectia здійснює фіксацію зображення окатишів. Зображення, отримане від цифрової камери, передається в контролер технічного зору, де воно піддається цифровій обробці.

Обробка здійснюється відповідно до завдань, запрограмованими у контролері технічного зору.

В результати обробки, отримуємо, кількість об'єктів відноситься до кожної групи крупності всього вимірюваного діапазон. Отримані дані передаються в логічний контролер, де відбувається перерахунок з площі в обсяг, пропорційний вазі і вираховується процентний вміст за класами крупності. Логічний контролер виробляє статистичну обробку отриманих даних. Аналізуючи розподіл даних за встановлену кількість вимірювань, обчислюється процентний вміст кожного класу крупності. Ця інформація зводиться до певного виду, що дозволяє відображати її графічно - гістограма, графік.

На верхньому рівні передбачено кілька способів відображення отриманої інформації. Для оперативного контролю у оператора встановлюється термінал на якому відображається поточний гранульований склад окатишів, та можливість переглянути графіки зміни гранульованого складу, що підвищить оперативність і ефективність управління. При виникненні нештатної ситуації, на терміналі, формується світлова та звукова сигналізації.